Biwuary nie tylko dla akwizytorów! Poznaj zalety aktówek

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem internetowym Solier

Moda męska na przestrzeni dziejów zmieniała się, aczkolwiek w ostatnich stuleciach strój eleganckiego mężczyzny nie uległ zbytnim przeistoczeniom. Choć ewoluowały kroje, materiały i kolory, to marynarki, garnitury, czy fraki nadal dominują w obrazie dzisiejszych wystawnych przyjęć.

Lecz diabeł zazwyczaj tkwi w szczegółach, stąd prawdziwa rewolucja najczęściej dotyczyła wszelkiego rodzaju dodatków. Właśnie dlatego długość i szerokość krawata, może zmieniać się co sezon, tak jak kolory i wygląd muszek. 
Zwróćmy jednak uwagę na to, iż moda męska to nie tylko eleganckie imprezy, lecz także życie codzienne i praca.

Konieczność przechowywania i przenoszenia dokumentów wymusiła powstanie aktówek, biwuarów i neseserów. Choć początkowo używane głównie przez prawników i biznesmenów, z czasem stały się elementem dopełnienia stylu eleganckiego mężczyzny.

Jaką aktówkę wybrać?

Wybierając aktówkę należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które będą determinować to, jakiego ostatecznie wyboru dokonamy. Przede wszystkim należy się skupić na:
-materiał z jakiego wykonana jest aktówka (aktówki skórzane, choć droższe, są najbardziej polecane),
-jakość produkcji i wykonania,
-cena (nie powinniśmy oszczędzać na tak ważnym i eksploatowanym elemencie),
-liczba komór i przegródek,
-wielkość.

Wszystkie te aspekty są indywidualne i zależą od gustu i przeznaczenia, z jakim chcemy kupić aktówkę męską. Dla osób, które będą korzystać z nich na co dzień, preferuje się zakup biwuary skórzanego, średniej wielkości, z dużą ilością kieszeni w środku i raczej z wyższej półki cenowej.

Dla mężczyzny chcącego wykorzystywać aktówkę tylko w celach reprezentacyjnych, z pewnością lepiej sprawdzi się mniejszy model, aczkolwiek pamiętajmy iż posiadając większą, możemy z niej skorzystać także w sytuacjach mniej oficjalnych i może się ona przydać np. do transportu dokumentów.
 

Co znajdziemy w środku?

W kontekście wyboru aktówki męskiej ważną sprawą jest jej zawartość. Chodzi tu konkretnie o przegródki i inne przydatne zakamarki.

W dobrym biwuarze znajdziemy przegródkę na dokumenty (rozmiar A4), miejsce na akcesoria biurowe, kieszonki na długopisy, czy wizytówki. Czasem producenci montują w środku segregator, który można łatwo odczepić, lub przegrodę na płyty CD.

Właśnie te elementy stanowią główny punkt, na jaki powinniśmy zwrócić uwagę kupując aktówkę do użytku codziennego. Choć dla niektórych aktówki kojarzą się wyłącznie z tytułowymi akwizytorami, czy osobami na kierowniczych stanowiskach, to od lat zdobywają sobie one rzeszę wielbicieli niekoniecznie z wymienionych tu zawodów. Powrót ich popularności wynika z coraz większej ilości rzeczy noszonych przy sobie.

Kiedyś wystarczyło mieć w kieszeni portfel i klucze, dziś jest to jeszcze telefon. Lecz oprócz tego zdarzają się sytuacje, gdy musimy transportować z sobą tablet, czy nawet laptop. W takiej sytuacji idealnie sprawdzi się biwuar, który pomieści te przedmioty, bez zbędnego noszenia dodatkowej torby.
 

Dla kogo aktówki?

Jak powiedziano wcześniej, aktówki odnajdziemy u mężczyzn pracujących w wielu zawodach. Oczywiście dominują przedstawiciele prac biurowych, tzn. urzędnicy i pracownicy korporacji, jednakże coraz powszechniejszym obrazem jest widok robotnika z teczką, w której ma swoje rzeczy osobiste, lub śniadanie.

Właśnie ta uniwersalność aktówek (szczególnie odpornych na wszelkie warunki aktówek skórzanych) pozwoliła im stać się popularnym dodatkiem nie tylko do stroju, ale do życia codziennego.

Podsumowując, aktówka dla mężczyzny jest dla niego w pewnym sensie jak torebka dla kobiety. Znajdują się w niej wszystkie niezbędne mu w ciągu dnia przedmioty i właściciel wie, iż są one w niej bezpieczne. Stąd wynika polecenie wyboru trochę droższego biwuara (czyli takiego, który wytrzyma większe obciążenia, przez dłuższy czas), który nie zawiedzie nas w najmniej oczekiwanym momencie i wytrzyma nasz niekiedy szybki tryb życia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni