Bielizna damska to ogromny wybór rozwiązań i na co dzień, i na wyjątkowe okazje. Do tych drugich zaliczymy pas do pończoch, gorset czy modelujące halki. W każdym przypadku ważne jest jedna aby bielizna była odpowiednio dopasowana do sylwetki i do naszego rozmiaru. Dlaczego?

Bielizna niewidoczna pod ubraniem

Nawet najlepsze ubrania nie będą wyglądały naprawdę doskonale, jeśli nie towarzyszy im odpowiednio dobrana bielizna damska. Komplety z różnymi krojami majtek oraz biustonoszy coraz częściej można ze sobą swobodnie zestawiać, kupując osobno różne elementy z jednej linii. To pozwala dobrać najkorzystniejszy dla sylwetki oraz do wybranego ubrania krój. I tak na przykład, kiedy bielizna mogłaby się odznaczać pod spódnicą czy spodniami, nie trzeba wybierać stringów, ale można postawić na zakrywające znacznie więcej damskie bokserki.

Jeżeli chodzi o wygładzenie linii brzucha i bioder, pomocą będzie również pas do pończoch o najodpowiedniejszym dla nas fasonie – zaczynający się na talii, w biodrach, przedłużony w górę albo zakrywający pośladki. Z kolei pod bardzo elegancją wieczorową lub koktajlową suknię warto założyć halkę lub modelujący półgorset albo koszulkę. Brak nie tylko fałdek na granicy bielizny, ale i odznaczających się szwów to elegancki wygląd i pewność siebie.

Dobór bielizny do sylwetki ma więc dla aspekty – po pierwsze jest to właściwy rozmiar (zbyt ciasny nawet u szczupłej osoby uwypukli wałeczki), po drugie taki typ bielizny, który pasuje do naszej sylwetki, pozwalając ukryć oraz podkreślić, co trzeba.

Dobra bielizna ułatwia utrzymanie prawidłowej postawy

I nie chodzi tu wcale o archaiczne sztywne gorsety, które wymuszały wyprostowaną sylwetkę. Jednak i dzisiejsze, znacznie wygodniejsze, nowoczesne elementy tego rodzaju znacznie w tym pomagają, ale już bez dyskomfortu. Dobrze dobrana do sylwetki pod każdym względem bielizna pozwala właściwie rozłożyć ciężar. Odpowiedni biustonosz sprawia, że biust opiera się przede wszystkim na obwodzie, z tyłu zapięcie nie przemieszcza się, a więc zapobiega garbieniu się.

Z uwagi na znaczenie właściwego rozmiaru bardzo ważne jest, że jeśli chodzi o bieliznę damską komplety składają się z elementów, które można zakupić osobno, bez narzucania standardów nieodpowiadających rzeczywistości. Przecież duży biust nie zawsze wiąże się z pulchną figurą, a szerokie biodra i drobny tułów klasycznej sylwetki gruszki wymagają różnych rozmiarów.

Dobrze dobrana bielizna automatycznie wyszczupla

Bielizna damska – komplety na co dzień, te na specjalne okazje oraz na upojne noce – ma zaskakującą moc wizualnego kształtowania sylwetki. Nie trzeba wcale ekstremalnie wyszczuplających i modelujących rozwiązań – te dobre są właśnie pod wyjściowe sukienki i suknie. Nawet zwykłe, codzienne figi i biustonosze pozwolą odjąć parę kilo, jeśli są dobrze dobrane do sylwetki i z dobrych materiałów, mocnych i we właściwym stopniu elastycznych.

Za sprawą wspomnianego już wyprostowania postawy, które zapewnia komfortowa – czyli dobrze dobrana – bielizna, bez żadnego wysiłku brzuch staje się bardziej płaski. Widać, że tułów nie tworzy jednolitej masy, ale jest zaznaczony biust oraz talia. A wyraźne wcięcie w pasie oznacza zdrową i seksowną sylwetkę.

Dobrze dobrana bielizna podnosi pewność siebie na co dzień

Każda kobieta miała okazję usłyszeć zarówno od przedstawicielek swojej rodziny, jak i ekspertów oraz celebrytki, jak ogromny wpływ na samopoczucie ma to, czego nie widać. Każda z nas na pewno chociaż raz doświadczyła tego, jak bielizna, której nie widzi nikt poza nami, potrafi zwiększyć pewność siebie. I nie chodzi tu koniecznie o koronkowy pas do pończoch założony na randkę, co do której zakończenia przewidujemy różne scenariusze.

Elegancki i ładny zestaw na co dzień, nawet pod zwykłe ubranie, sprawia, że mamy lepszy nastrój. Aby to jednak zadziałało, jest warunek, jaki musi spełnić damska bielizna: komplety muszą być w dobrym stanie oraz doskonale dopasowane. Trudno czuć się pewną siebie, gdy ciągle trzeba poprawiać spadające ramiączka albo kiedy zbyt ciasne szwy powodują ból.

I rozbudza zmysły w sypialni

Są bieliźniane elementy, które kojarzą się niezwykle zmysłowo – koronki, wycięcia, pas do pończoch, prześwitująca koszulka czy komplety wyłącznie do sypialni. Jeśli pobudzający wyobraźnię zestaw ma być zakładany tylko w zaciszu sypialni, łatwo jest postawić n efektowny wygląd, nie przejmując się wygodą. Można jednak pogodzić piękne – a w tym wypadku zmysłowe – z pożytecznym. Dobrze dopasowana bielizna także może zachwycać i pobudzać zmysły, a jakość podtrzymania biustu i modelowania bioder nie zależy wcale od grubości materiału, lecz jego konstrukcji.

Można więc cały dzień mieć na sobie prześwitujące koronki w postaci wygodnego biustonosza i dobrze skrojonych majek, a nawet pas do pończoch pod spódnicą lub sukienką do pracy. W ten sposób pobudzimy własne zmysły i wyobraźnie, jak i będziemy gotowe na wieczorne spotkania. Wszystko dzięki temu, jak zaskakująco wszechstronna jest damska bielizna. Komplety zmysłowe, eleganckie i dobrze dopasowane, na każdą okazję znaleźć można natomiast bez trudu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ