5 popularnych metod na włosy we fryzjerstwie

Fryzjerstwo to branża nieustannie rozwijająca się, ciesząca się coraz większym uznaniem zarówno samych fryzjerów, jak i klientów. Współcześnie usługi fryzjerskie zaliczyć można do tych naprawdę wyspecjalizowanych i niełatwych – na samym standardowym strzyżeniu czy klasycznym modelowaniu nie kończąc.

Obecni klienci oczekują od dobrego fryzjera nie tylko doskonałej znajomości fachu, ale również nieszablonowej intuicji zawodowej oraz znajomości trendów. Nierzadko przecież do salonu fryzjerskiego wybieramy się po to, by odświeżyć swój wygląd czy niemal całkowicie zmienić image. Najlepiej wówczas trafić w ręce prawdziwego profesjonalisty.

Trendy modowe na Twojej głowie

We fryzjerstwie, podobnie jak w innych dziedzinach usług, nieustannie zmieniają się moda i trendy. Coraz więcej ludzi pragnie wyglądać świeżo i atrakcyjnie, przy zachowaniu aktualnie obowiązujących standardów w strzyżeniu czy modelowaniu włosów. Świetny fryzjer nieustannie będzie więc dbał o poszerzanie własnej wiedzy w zakresie branżowym, uczęszczając na różnorodne kursy fryzjerskie, gwarantujące poznanie najbardziej pożądanych metod strzyżenia. Wiedza ta otworzy furtkę do samorealizacji zawodowej, generując przy tym jednocześnie pokaźną liczbę zadowolonych klientów.

Styling włosów potrzebny od zaraz

Usługi fryzjerskie obecnie mogą być bardzo zróżnicowane. Czasem klienci wiedzą już na co chcieliby się zdecydować, nierzadko jednak potrzebują rady stylisty fryzur. Ten podpowie, jakie rozwiązanie dla włosów będzie nie tylko najlepsze, ale i najkorzystniejsze.

Jedną z bardzo popularnych metod pozostaje styling, określany mianem delikatnej, trwałej ondulacji. Rozwiązanie to dedykowane jest głównie tym paniom, które pragną wprowadzić określony ład w strukturze włosów i zapewnić odpowiedni poziom ich skrętu.
Styling jako technika stylizacji włosów najlepiej pasuje do włosów cienkich i pozbawionych objętości.

Co ważne, modelacja ta nie jest całkowicie trwała, a jej efekt utrzymuje się średnio od 4 tygodni do 3 miesięcy. Czas trwałości skrętu włosów zależy m.in. od ich naturalnej podatności na skręt i częstotliwości mycia głowy. Zauważyć należy jednak, że profesjonalnie wykonany styling potrafi mocno zmienić image kobiety, uzupełniając go o pożądaną atrakcyjność czy zwiększenie poczucia własnej wartości.

Ombre we włosach

Unikatowe, bardzo odmładzające i wprowadzające dziewczęcą lekkość do stylizacji – takie właśnie jest ombre, określane też mianem brondu połączenie dwóch kolorów we włosach. Od nasady królować będzie brąz, a naturalnie rozjaśnione końcówki mienić się będą odcieniami blondu. Propozycja ta stworzona jest dla osób poszukujących odmiany, znudzonych monochromatyczną stylizacją włosów.

Ta forma stylizacji najlepiej prezentować się będzie na włosach kręconych lub długich, prostych i gęstych, noszonych najczęściej w wersji rozpuszczonej. Ombre nie wygląda tak efektownie we włosach spiętych czy związanych.

Long bob wciąż na czasie

Popularność dłuższej wersji bobu zaobserwować można znów od 2015 roku. Długi bob określany jest również mianem lob i ścięcie to zaliczane jest do jednego z najpopularniejszych w ostatnich latach. Jego uniwersalizm i dopasowanie do każdego typu kształtu twarzy, pozwala na dowolne eksperymentowanie ze stylizacją. Warto pamiętać jednak, że decydując się na lob, warto oddać włosy w ręce prawdziwego profesjonalisty, który indywidualnie dobierze długość i kształt cięcia. Cała sztuka tkwi bowiem w szczegółach – zbyt krótkie lub długie cięcie nie wprowadzi tego naprawdę pożądanego efektu.

Cieniowanie odpowiednio dopasowane

Profesjonalnie zorganizowane szkolenia fryzjerskie pozwalają ich uczestnikom na poznanie wszelkich obowiązujących trendów we fryzjerstwie, przy czym zapewniają jednocześnie możliwość doskonalenia warsztatu i trening umiejętności fryzjerskich.
Cieniowanie włosów zaliczane jest do metod bardzo popularnych i często poszukiwanych, dlatego można by śmiało powiedzieć, że co trzecia klientka salonu fryzjerskiego oczekuje znajomości tej techniki.

A cieniowanie w najbardziej hot opcjach występuje w dwóch postaciach: subtelnej bądź mocnej formule, określanej choppy hair. Pożądaną lekkość i zwiewność włosów wyczaruje już sam fryzjer, a satysfakcja z wystylizowanej fryzury towarzyszyć będzie nam każdego dnia.

Włosy wiatrem czesane

Nieodłącznym atrybutem nonszalancji i obecnych trendów we fryzjerstwie pozostaje artystyczny nieład na głowie, określany współcześnie techniką bed hair lub messy hair. To stylizacja dedykowana kobietom świadomym swojego piękna, o określonym, pozytywnym nastawieniu do świata i życia. Bo najpiękniejszą odmianą szczęścia pozostaje swoboda w sercu i… na głowie, w szalonych stylizacjach i pomysłach realizowana.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni