Przedłużanie czy zagęszczanie włosów – na co się zdecydować?
Każda kobieta marzy o włosach takich jak z reklam – długich, gęstych i lśniących. Niestety nie każda z nas została obdarzona takimi włosami. Nic jednak straconego.
W dzisiejszych czasach technologia jest na coraz wyższym poziomie, ludzie wymyślają lepsze, bardziej wyspecjalizowane maszyny i rzeczy, które mają na celu pomóc w codziennych sprawach. Przedłużanie i zagęszczanie włosów jest już od lat stosowane i znane na świecie, jednakże dopiero niedawno metody te weszły na nowy, lepszy poziom, dzięki czemu efekt jest jeszcze bardziej spektakularny. Nikt się nie domyśli, że nie są to włosy, które naturalnie wyrosły. Wyglądają ładnie i pomagają niejednej kobiecie, która boryka się z powszechnie panującym problemem cienkich włosów. Co jednak będzie dla nas lepsze? Zagęszczanie włosów czy może jednak ich przedłużanie? Czym się różnią i kiedy się na takie zabiegi decydować?
Przedłużanie włosów
Niektóre kobiety mogłyby wiele oddać za to, aby mieć piękne, długie włosy sięgające pasa. Niestety, aby dokonać tego naturalnymi sposobami, trzeba czekać i to niemało. Jeśli jednak czeka nas ważna uroczystość i nie ma już czasu, warto zdecydować się na przedłużanie włosów. Zabieg ten oferuje większość salonów fryzjerskich i to za niewielkie sumy. Dlatego każda z nas może się na to połasić bez dużego uszczerbku na zawartości portfela. Przed przystąpieniem do tego, warto jednak dowiedzieć się dla kogo najlepiej sprawdzi się przedłużenie włosów. Metoda ta powstała przede wszystkim z myślą o kobietach z krótkimi albo cienkimi włosami. Naturalne doczepiane włosy sprawią, że osiągnie się fantastyczny efekt, który podziwiać będą wszyscy znajomi. Jest to dobra metoda dla pań, które przez długi czas chodzą krótko przystrzyżone. Jeśli chcą jakiś zmian, pragną zobaczyć jak wyglądałyby w długich i czy warto je zapuszczać – dzięki temu zabiegowi mogą się przekonać na własne oczy. Przedłużanie nie jest jednak wskazane dla osób z łamliwymi, słabymi albo suchymi włosami. Naturalne włosy doczepiane wyglądałyby nie tylko nieestetycznie, ale także mogłyby jeszcze mocniej pogorszyć kondycję reszty włosów. Jeśli ktoś jest w takiej sytuacji, najpierw musi przejść kurację regenerującą. Co więcej, jeżeli często ma się problemy ze skórą głowy i jest ona wrażliwa – lepiej nie eksperymentować i nie przedłużać włosów.
Zagęszczanie włosów
Kobiety coraz chętniej przystępują do zabiegu zagęszczania włosów. W porównaniu z przedłużaniem, tutaj celem nie jest uzyskanie nie jak największej długości, lecz objętości. Włosy muszą wydawać się bardziej gęste, grubsze i sprawiać wrażenie, że jest ich bardzo dużo. Zazwyczaj używa się tutaj różnorakich dopinek. Są ich różne rodzaje. Zdecydować się można zarówno na syntetyczne, jak i naturalne, jednakże włosy naturalne doczepiane będą się prezentować o wiele lepiej. Doczepiać włosy można samodzielnie, jednak jeżeli chce się osiągnąć jak najlepszy efekt wizualny i zapewnić sobie wygodę oraz zagwarantować trwałość, najlepiej jest udać się do specjalisty, który dokładnie wie jak to robić. Ostatnio na rynek weszły różnorakie preparaty zawierające keratynowe mikrowłoski. Rozprowadza się je wczesując we włosy albo rozprowadzając palcami. Wszczepiają się one w naturalne włosy i zagęszczają je. Taką metodę poleca się osobom z bardzo rzadkimi włosami, przez które prześwituje skóra.
Co dla kogo?
Jak widać, wszystko zależy od tego, w jakim stanie są nasze włosy, ile ich mamy oraz jaki efekt chcemy osiągnąć. Dużą rolę odgrywają tu także indywidualne upodobania. Dla osób z średnio gęstymi włosami, które chcą je wydłużyć i trochę nadać im objętości, najlepszą opcją będzie przedłużanie włosów. Natomiast ci, którzy codziennie zmagają się z cienkimi, rzadkimi włosami i nie wiedzą jak wizualnie je pogrubić, powinni zdecydować się na zabieg zagęszczania. Chociaż w przedłużaniu nie odgrywa to aż tak dużej roli, to jednak różne techniki zagęszczania mogą mieć odmienne ceny, na które nierzadko nie możemy sobie pozwolić. Dlatego wybór należy także dostosować do możliwości finansowych.