Kupujemy nowoczesne dodatki do naszego domu

Jakie wnętrza preferujesz? Nowoczesne, współczesne, minimalistyczne, a może lubisz shabby chic? Każdy styl ma swoją charakterystykę. Do każdego z nich pasują pewne dodatki, inne mniej. Co wybrać do świeżo urządzanego domu? Czym urozmaicić wygląd wnętrza? Na rynku pełno jest ciekawych, stylowych, designerskich dodatków, które pomogą Ci nadać charakteru wnętrzom. Rynek obfituje w propozycje przedmiotów użytkowych zaprojektowanych przez uzdolnionych artystów, który swój talent poświęcili sztuce użytkowej. Zobaczmy, do jakiego stylu pasują jakie dodatki.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny charakteryzuje wnętrza o czystych, jasnych liniach, prostej linii kolorystycznej i użyciu materiałów takich, jak metal, szkło i stal. W stylu nowoczesnym prostota i czystość form występuje we wszystkim, włącznie z meblami. Wybór nowoczesnych dodatków do domu jest ogromny.

Modnym obecnie dodatkiem do nowoczesnego projektu wnętrza są plastikowe krzesła. Nowoczesne plastiki w niczym nie przypominają znanych z supermarketów najtańszych, białych plastików. Wystarczy zajrzeć do pierwszego lepszego sklepu z plastikowymi krzesłami, aby odkryć całe mnóstwo designerskich projektów dedykowanych temu stylowi. Plastik w nowoczesnych krzesłach często łączony jest z metalem lub drewnem. Fantastycznym wyborem do nowoczesnej jadalni czy salonu są krzesła przezroczyste, które dodatkowo dodają lekkości wnętrzu.

Inny świetny dodatek to nowoczesna lampa lub zestaw kinkietów, stanowiący oświetlenie dekoracyjne, czyli takie, które jest ozdobą samą w sobie i nie pełni poza tym żadnego innego konkretnego celu. Kinkiety często w wymyślny sposób oświetlają ścianę, tworząc przeplatające się, harmonijne smugi światła i cienia, które wieczorem dają niesamowity efekt. Z kolei jedna charakterystyczna, duża, designerska lampa czy kinkiet może stać się centralnym punktem pomieszczenia, przyciągającym uwagę każdego, kto wejdzie do wnętrza.

Rynek designerskiego oświetlenia to sektor, w którym krajowe marki radzą sobie tak dobrze, że są prawdziwymi konkurentami na rynku międzynarodowym, wygrywając liczne wystawy sztuki użytkowej. To daje nam dostęp do wyjątkowych projektów w przyzwoitych cenach. Watro skorzystać z takiego rozwiązania, przydając naszemu pokojowi rysu nowoczesności poprzez inwestycję w naprawdę designerską lampę.

Styl współczesny

Wnętrza w stylu współczesnym to takie wnętrza, które zaprojektowano z użyciem modnych, innowacyjnych mebli , form i wykończeń. Nie znajdziemy tu mebli nawiązujących do dawnych epok. W porównaniu do stylu nowoczesnego, który jest kontynuacją pewnej linii estetycznej istniejącej od 20 wieku, styl nowoczesny pozostaje elastyczny, dostosowujący się do nowych trendów czy zastosowanych wykończeń we wzornictwie. Więcej jest w nim dopuszczalne i nie obowiązuje zasada czystości linii.

Do tego stylu pasują na przykład meble drewniane dębowe lub bambusowe w wykończeniach bezbarwnych i matowych, drewniane, matowe podłogi, nowoczesne wzorzyste tapety i fototapety, nowoczesne obrazy, wysokie, plastikowe donice z kwiatami, czy też zabawne lub dające do myślenia sentencje wydrukowane na deskach.

Styl minimalistyczny

Styl minimalistyczny jest kochany przez projektantów. Kolory w nim są neutralne i lekkie, meble proste, geometryczne. Niczego nie ma w nadmiarze- ani mebli, ani dekoracji. W takim wnętrzu człowiek odpoczywa dużo lepiej, niż w miejscu zastawionym nadmiarem drobiazgów. W minimalizmie wszystko ma być poświęcone funkcji użytkowej i funkcjonalności.

Proste krzesła i fotele, meble o geometrycznych, czystych liniach, proste grafiki- to wszystko, będzie odpowiednimi dodatkami w tym stylu. Unikamy drobiazgów. Jako ozdoba może służyć jedna, duża fotografia na ścianie, bez przesadnych kolorów i form czy nowoczesna, geometryczna ozdoba w kształcie np. głowy łosia, albo minimalistyczna rzeźba.

Shabby chic

To styl inspirowany modą vintage, zdecydowanie kobiecy, delikatny. Meble i przedmioty sprawiają wrażenie, zużytych, sfatygowanych- malowane SA z przecierkami i plamami innych kolorów, często z przewagą barw białych, jasnych pasteli i kremów. Dożo jasnych świateł i zawieszek na ścianie uzupełnia kobiece nuty w shabby chic.

Shabby chic oznacza, „postarzany szyk”. Pełno w nim przetarć, niedomalowań, meble, jak i dodatki powinny wyglądać na stare, ale eleganckie i szykowne.

Świetnym dodatkiem do shabby chic są takie stylowe dodatki do domu, jak przedmioty odnawiane, wszelkie przedmioty ręcznie ozdabiane, np. dekupażem. Pasują koronki, ażury, wszelkie dekoracje z różami. Do wnętrza w tym stylu możemy wprowadzić dużo bibelotów- poduszek w pastelowych odcieniach, zdobionych szkatułek, ramek na zdjęcia, obrazków, porcelany w róże etc. Nie można zapomnieć o lampach i świecznikach. Meble mają wyglądać, jak te z ubiegłej epoki, postarzane, za pomocą specjalnych technik malowania. Shabby chic poprzez mele i ozdoby do domu tworzy pastelowy, romantyczny nastrój.

Bez względu na to, na jaki styl się zdecydujemy w naszym wnętrzu, pamiętajmy, aby po pierwsze kierować się tym, jak my czujemy się w pomieszczeniach o danej stylistyce, a nie tym, co jest obecnie najmodniejsze. We wnętrzach spędzamy większość dnia. Powinny nastrajać nas pozytywnie i zapewniać poczucie bezpieczeństwa. To ważniejsze, niż imponowanie gościom.

Artykuł powstał przy współpracy z EnyoArt – nowoczesne i designerskie meble, oświetlenie i dodatki do domu

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni