Gdy kręci się nam w głowie

Bóle głowy to jedna z tych dolegliwości najczęściej spotykanych. Wspomniany ból bardzo często pojawia się przy przeziębieniu czy grypie i zazwyczaj oznacza, że organizm próbuje walczyć z chorobą poprzez uaktywnienie układu odpornościowego. Oczywiście każdy ból w okolicy głowy może sygnalizować różne problemy i nie należy tego faktu w żaden sposób lekceważyć, zwłaszcza jeśli są to nawracające co jakiś czas bóle.

Bóle te mogą być nagłe, przewlekłe lub migrenowe, gdzie bardzo często sama dolegliwość nie mija i potrzebna jest wizyta w szpitalu. Oczywiście ból głowy może być również konsekwencją zapalenia zatok, co jest naturalnym powikłaniem. Bardzo często podczas zawrotów głowy spowodowanych bólem człowiek odczuwa uczucie skołowania, charakterystyczne piszczenie w uszach, kłucie w okolicy skroni czy zaburzenie równowagi ciała. Zawroty głowy trwają zazwyczaj kilkanaście minut, po czym samoistnie mijają, ale to nie oznacza, że człowiek jest zdrowy.

Zmienność bólu

Ból głowy może się utrzymywać nawet przez wiele godzin, dlatego należy jak najszybciej się przebadać, zwłaszcza jeśli bóle głowy występują często. Nie wolno czekać do ostatniej chwili. Ból głowy poprzedzony zawrotami głowy, może być początkiem rozwijającej się w organizmie choroby.Jeśli jest to jedynie sporadyczna dolegliwość, to bardzo prawdopodobne, że jej występowanie spowodowane jest oznaką zmęczenia lub osłabienia organizmu, co jednocześnie może być sygnałem poważniejszych dolegliwości. Badania zawsze dają nam możliwość wykluczenia najgorszego scenariusza, dlatego są takie ważne w każdym przypadku.

Powszechny problem

Oczywiście to, że bóle głowy bardzo często nam dokuczają, to wiemy od dawna, ponieważ nie zawsze jest to sygnał o chorobie, czasem zbyt duże ciśnienie, stres, źle wywietrzone mieszkanie mogą sprawić, że rozboli nas głowa. Oczywiście tego typu sytuacje często pojawiają się po nieprzespanej nocy i wtedy taka reakcja organizmu nie powinna wzbudzać podejrzeń. W praktyce problem staje się poważny dopiero w momencie, gdy powtarza się zbyt często i wiążą się z nim dodatkowe objawy nie tylko sam ból głowy. Jeśli tego typu zdarzenia pojawiają się bez uzasadnionej przyczyny, to właśnie wtedy należy udać się do lekarza po fachową diagnozę.W takich wypadkach ból nie ustępuje nawet w momencie podania leku przeciwbólowego, co świadczy o poważnej dolegliwości, która może atakować ciało człowieka. Oczywiście nie należy bać się badania, ponieważ przyczyny bólu głowy, mogą mieć związek z problemami z kręgosłupem czy też inną częścią ciała. Jeśli czujemy, że ból jest na tyle intensywny, że wymagamy opieki lekarskiej, to powinniśmy zgłosić się do neurologa, który po przeanalizowaniu problemu postara się ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy. Nie zawsze trzeba od razu zgłaszać się do specjalisty, czasem wystarczy skonsultować się z lekarzem rodzinnym i jeśli doktor stwierdzi, że wymagana jest opinia neurologa, to sam nas tam skieruje.

Opis musi być dokładny

Jeśli osoba znajduje się u lekarza, musi z dokładnością opisać występowanie bólu oraz jego charakterystyczne objawy. W ten sposób lekarz jest w stanie o wiele szybciej zlokalizować źródło, a także przyczynę bólu. Ból kujący lub rozpierający, bardzo często powoduje inne dolegliwości poprzedzające, takie jak wymioty czy problem z utrzymaniem równowagi.Takie dodatkowe objawy, są bardzo pomocne dla lekarza, ponieważ problem może być bardzo poważny, a w bardziej zaawansowanych przypadkach może wymagać leczenia operacyjnego. Z głową nie ma żartów, dlatego, jeśli cierpimy na uciążliwy ból głowy, już dzisiaj zgłośmy się do lekarza, nie warto czekać do ostatniej chwili.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni