Czy polskie rowery nie odstają od światowych marek?

„Cudze chwalicie, swego nie znacie (…)”, zapewne wielu z nas mogło by zostać „oberwać” takim cytatem w kontekście polskich rowerów. Powszechne stwierdzenie, że te zagraniczne jest lepsze i trwalsze, w tym przypadku nie ma racji bytu. Niektóre firmy produkujące jednoślady są na polskim rynku już blisko 70 lat, i swoją popularnością oraz jakością sprzętu rowerowego dorównują markom zagranicznym. A nierzadko je również przewyższają.

Dlaczego polskie marki rowerowe wyróżniają się na tle tych zagranicznych? Czemu możemy zawierzyć ich jakości? I jakie polskie marki warte są uwagi? Zapraszamy do lektury.

Czy wiedzieliście, że mamy w Polsce tylu producentów rowerów?

Okazuje się, że jest ich aż tyle, że ciężko byłoby wymienić i ich opisać w jednym artykule. Tak. Jest ich aż tak dużo. I nie są to firmy, które produkcja rowerów zajmują się jedynie „weekendowo”. Większość z nich posiada liczne sukcesy na rynku międzynarodowym, a swoimi rozwiązaniami wyróżnia się na tle innych marek.

Jakie rowery możemy kupić od polskich producentów?

Polskie marki rowerowe oferują nam cały przekrój różnego rodzaju typów rowerów. Znajdziemy, więc standardowe i kochane przez nas górale, rowery trekkingowe, crossowe, szosówki, czy rowery typu fitness. Mało tego polscy producenci zajmują się również wytwarzaniem rowerów specjalistycznych, takich jak MTB, rowery ekstremalne, a nawet medyczne. Nie wspominając już o tych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży.

Bardziej doceniane za granicą niż w Polsce

Okazuje się, że polskie rowery są hitem eksportowym. I to nie tylko całe „maszyny”, a również osprzęt i części rowerowe. Lista dystrybucji polskich rowerów i części nie ogranicza się jedynie do naszych bliskich sąsiadów za wschodnią, czy zachodnią granicą. Eksportujemy na cały świat, a nasze rowery bardzo chętnie kupują Japończycy i Amerykanie.

Polskie marki, na które warto zwrócić uwagę

Romet

Rower ze starej fotografii dziadka lub stojący zakurzony w garażu. Przypomnijcie sobie napis, który zdobił jego ramę. Tak. Właśnie. Romet. Nie jest to żadna zagraniczna marka. A nasza polska. Rodzima. Funkcjonuje bardzo dobrze od około 70 lat na rynku rowerowym. I cóż… Ma się świetnie! Od 1991 roku występuje już pod nazwą Arkus&Romet Group.

Rowery Arkus i Romet są jednymi z najpopularniejszych zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. Tradycje pielęgnowane od połowy ubiegłego wieku zaprocentowały w procesie produkcji rowerów. Ich rowery cechują się przemyślaną konstrukcją i dbałością o użyte komponenty, a także coraz nowocześniejszym designem. Dzięki temu trafiają w gusta szerokiego grona kolarzy. Co więcej, firma Romet wyróżnia się konkurencyjną ceną.

Dzięki współpracy z firmami takimi jak SRAM i Shimano, ich osprzęt jest niezawodny i wytrzymały. A rowery Romet cieszą się niemałym zaufaniem wśród kupujących.

Marka ciągle się rozwija, a w jej ofercie możemy znaleźć wiele ciekawych modeli. Ergonomiczne, niezawodne i bezpieczne, to cechy produktów polskiej firmy.

Giant

Niewiele młodszą firmą rowerową w Polsce jest GIANT. Ich początki datuje się na rok 1972. Weszli na rynek z poczuciem misji. Chcieli, aby ich rowery poprawiały komfort i jakość jazdy, i żeby szły z duchem czasu. Byli otwarci na nowe pomysły i doskonalenie jednośladów.

Ich pierwsze rowery były produkowane z ultra lekkich ram, wpływało to nie tylko wyznaczony sobie przez nich cel, czyli polepszenie komfortu jazdy, ale także na ich cenę.

Do produkcji wykorzystywali aluminium, kompozyt, mieszanki chromo-molibdenowe. Swoimi pomysłami wywalczyli sobie pozycję autorytetu na światowym rynku rowerowym. Niebagatelny jest ich wpływ w kształtowaniu rynku szosówek. Są światowym liderem w dostarczaniu akcesoriów rowerowych, a ich sprzęt jest często wykorzystywany przez mistrzów świata.

Dlaczego warto kupować rowery polskich marek?

Wymieniliśmy zaledwie dwie najstarsze polskie firmy rowerowe spośród szeregu innych doskonale prosperujących na rynku międzynarodowym. Pieniądze, które mogłyby trafić do naszych polskich przedsiębiorców trafiają do producentów zachodnich, których rowery nierzadko są droższe i gorsze jakościowo od rodzimych. Sukcesy polskich firm mówią same za siebie. Najwyższa pora, abyśmy i my je docenili. I spostrzegli, że polskie też jest dobre. A często nawet i lepsze.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamkni